Як змінити колір граніту

Природний граніт вирізняється благородним стриманим забарвленням. Зазвичай камінь має дрібну або середню зернистість. Природна текстура і колір слугують гарним фоном для інших оздоблювальних матеріалів або навіть прикрасою інтер’єру чи фасаду будівель, найчастіше додаткової обробки гранітні поверхні не потребують. Однак випадки, коли потрібна зміна кольору каменю, теж бувають, наприклад, якщо:

  • колір обраного матеріалу не відповідає інтер’єру/екстер’єру і дизайнерським проектам;
  • нанесений на камінь декор стерся;
  • потрібна реставрація гранітних плит;
  • є бажання додатково захистити камінь від зовнішніх впливів.

Головне – підібрати відповідний засіб, який добре ляже на гранітну поверхню. До таких відносяться акрилові фарби для каменю, фарби по бетону і асфальтобетону, а також воски, що самополіруються.

Особливості сумішей

Акрилові фарби для каменю добре підходять більшості типів оздоблювальних мінералів, включно зі шліфованими плитами мощення https://www.budgran.com.ua/services/granitni-plity-moshhennya/. Шліфування робить поверхню каменю матовою, трохи шорсткою, тому фарбувальні склади добре на неї лягають. Акрилові фарби можна використовувати, щоб оновити написи на гранітних пам’ятниках або меморіалах, а також для повної зміни кольору поверхні, наприклад, окремих фасадних плит, якщо того вимагає архітектурний задум. Такі  засоби служать до десяти років, не вицвітаючи на сонці.

Схожі властивості мають фарби для асфальту та асфальтобетону. Вони особливо добре підходять грубішим поверхням граніту, наприклад, пиляним. Щоправда, служать ці фарби в середньому від чотирьох до п’яти років.

Самополірувальні воски не змінюють відтінок граніту повністю, а тільки ненабагато змінюють тон. Кам’яна текстура при цьому зберігається, проступає через нанесений склад. Воски використовуються для дешевого граніту низької і середньої міцності, який відрізняється грубозернистою структурою. Цей сорт каменю часто використовують як бордюри або бруківку. Він відрізняється поганою цементацією. Під впливом вологи цементація вимивається, в результаті камінь стає більш крихким, особливо під час морозів. Подібний граніт застосовують і для недорогого фасадного оздоблення. Тому для збереження міцності і первісного кольору до каменю такого типу застосовують воски.

Воскові склади для грубозернистого граніту заповнюють пори, завдяки чому він втрачає здатність вбирати вологу. Це покращує механічну міцність, здатність протистояти морозам. Таке тонування виконує більше захисну функцію, ніж декоративну, проте змінити цим способом відтінок також можна.

Специфіка тонування граніту самополірувальними восками

Воскові суміши для граніту мають слабку опірність до атмосферних впливів, тому тонування ними доведеться повторювати кілька разів на рік для зовнішнього оздоблення і не рідше ніж раз на рік для внутрішнього.

Щоб самополіруючий віск довше тримався на гранітній поверхні, потрібно точно дотримуватися інструкції виробника. Також перед роботою необхідно видалити старе покриття. Потім граніт шліфується, і тільки після цього віск наноситься на чисту суху поверхню. Останній етап – граніт натирають до дзеркального блиску.

Цей спосіб захисту граніту часто застосовують у громадських приміщеннях, де каменем викладена підлога. Також його можна використовувати і в житлових кімнатах. Застосування воску, що самополірується, не тільки подовжує термін служби каменю, а й може підкоригувати його відтінок, щоб інтер’єр, фасад будівлі або елементи ландшафтного дизайну виглядали більш гармонійними.

Джерело

goodnews.kyiv.ua